پنجشنبه 31 مرداد 1398
همزمان با آغاز هفته‌ی گرامیداشت مقام معلّم؛

تجلیل از 21 معلم نمونه با حضور استاندار گیلان

نسخه چاپی ایجاد : ‎1395/02/12 14:03 بازدید: 634

همزمان با دوازدهم فروردین سالروز شهادت علامه مطهری و روز معلم استاندار از 21 نفر از معلمان نمونه گیلان قدردانی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر محمدعلی نجفی در این مراسم که در سالن اجتماعات شهید انصاری استانداری برگزار شد با تبریک آغاز هفته گرامیداشت مقام معلم و تقارن این روز با شهادت استاد متفکر مرتضی مطهری افزود : اندیشه، افکار، قلم و رویه‌ی انقلابی شهید مطهری برای همیشه‌ی تاریخ ماندگار است.

وی شغل معلمی را شغل انبیا دانست و خاطر نشان کرد : ممتاز و نمونه شدن، محدود به یک سال است اما ماندگار شدن در شغل معلمی برای یک عمر است و معلمان باید به این جایگاه رفیع و ویژه اشراف داشته باشند.

نماینده عالی دولت در گیلان بر ضرورت ایجاد آرامش در بین معلمان در بخش‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و میعشتی تأکید و تصریح کرد : معلمان باید در کمال آرامش دغدغه‌ای جز تعلیم و رشد صحیح دانش آموزان نداشته باشند.

وی با تأکید بر ارج گذاشتن به مقام معلمان و احترام به آنان افزود : حفظ فرهنگ اصیل و ارزشمند احترام به معلمان باید در جامعه نهادینه شود.

رئیس شورای آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه در شرایطی که دولت با کمترین درآمد مواجه بود در بخش‌های مختلف رشد داشته است خاطر نشان کرد : در 2 سال اخیر بیش از 100 مدرسه در خور شأن و شخصیت دانش آموزان ساخته شد و در استاندارسازی گرمایش مدارس از رتبه 30 به سوم ارتقا یافتیم.

وی مدرسه را محل زندگی دانش آموزان دانست و گفت : باید امکانات سخت افزاری و نرم افزاری لازم برای پیشرفت آینده سازان جامعه فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه در گذشته دانش آموزان در شرایط سختی تحصیل می‌کردند افزود : نهادینه شدن درک کردن معلمان از وضعیت و شرایط زندگی دانش آموزان منجر به کاهش فاصله‌ی ارتباطی بین معلم و دانش آموز می‌شود.

استاندار گیلان گفت : معلمان دارای اندیشه و تفکر، می‌توانند دانش آموزان خلاق، شجاع و آینده ساز تربیت کنند.

وی افزود : دستگاه‌های اجرائی برای پیشبرد اهداف آموزش و پرورش به این نهاد کمک کنند.

در ادامه این مراسم مدیر کل آموزش و پرورش گیلان با قدردانی از استاندار به واسطه‌ی نگاه عمیق و اعتقادی وی به دستگاه فرهنگی آموزش و پرورش گفت : تجلیل از معلم نماد ترویج فرهنگ اسلامی و تجلیل از علم، دانش و سازندگی ایران اسلامی است.

در پایان دیدار از 21 نفر از معلمان نمونه استانی با اهدای لوح توسط استاندار گیلان تقدیر بعمل آمد.

سرپرست استانداری گیلان
دولت و ملت همدلی و همزبانی