پنجشنبه 31 مرداد 1398
استاندار در کارگروه مدیریت پسماند استان ؛

در همه‌ی مباحث حتی بهبود اشتغال باید مسئله محیط زیست در نظر گرفته شود

نسخه چاپی ایجاد : ‎1395/02/12 19:36 بازدید: 382

استاندار عصر امروز در کارگروه مدیریت پسماند استان گفت : در همه‌ی مباحث تجاری، سرمایه‌گذاری، گردشگری و تلاش برای بهبود اشتغال باید مسئله محیط زیست در نظر گرفته شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر محمدعلی نجفی در این جلسه بر ضرورت توجه ویژه به ساماندهی پسماند استان از سوی مدیران استانی، فرمانداران، شهرداران و شوراهای شهر تأکید کرد و افزود : مدیریت پسماند یکی از مهمترین اقدامات استان در سال 95 است.

وی با اشاره به اینکه مردم با فرهنگ و خانواده‌های اصیل گیلانی از دیرباز با رعایت نظافت زبانزد بوده‌اند خاطر نشان کرد : در همه‌ی مباحث تجاری، سرمایه‌گذاری، گردشگری و حتی تلاش برای بهبود اشتغال باید مسئله محیط زیست در نظر گرفته شود.

نماینده عالی دولت در گیلان به عدم وجود تفکیک زباله در سال‌های گذشته در گیلان اشاره و تصریح کرد : بحمدا... اقدامات موثری در این خصوص شکل گرفته و استان رو به پیشرفت است اما راضی کننده نیست.

وی با بیان اینکه نمی‌توان با زباله سلیقه‌ای رفتار کرد گفت : طبق ماده 16 قانون مدیریت پسماند، برخورد با متخلفین پیش بینی شده و دستگاه‌های قضایی و نظارتی در صورت مشاهده تخلف اقدام می‌کنند.

دکتر نجفی با قدردانی از همراهی بخش‌های مدیریتی، پزشکی، زیست محیطی و سمن‌ها گفت : در سال 95 اقدام برای گسترش تفکیک زباله از مبدأ، آموزش و فرهنگ سازی در مردم، جلب مشارکت سازمان‌های مردم نهاد و بخش خصوصی را در این حوزه با جدیت کامل خواستارم.

وی با بیان اینکه ورود دستگاه زباله سوز استان امسال حتماً به نتیجه خواهد رسید افزود : برجام و رفع تحریم‌ها باعث شد تا در بخش زباله سوز پیشرفت خوبی داشته باشیم.

نماینده عالی دولت در گیلان با تقدیر از همکاری‌های صدا و سیما در بخش‌های مختلف خاطر نشان کرد : صدا و سیما آمادگی دارد هر برنامه‌ای که برای مدیریت پسماند ارائه شود تولید و پخش کند.

وی افزود : درخصوص مدیریت پسماند هر مدیر و یا شهرداری که همکاری کند تشویق و در غیر این صورت برخورد خواهد شد.

استاندار گیلان به نقش موثر دهیاران در هدایت روستائیان به سمت تفکیک و ساماندهی زباله اشاره و خاطر نشان کرد : یکی از اساسی ترین کارها که برای نسل آینده ماندگار می‌شود همین اقدام است.

وی بر ضرورت قرار گرفتن پاک سازی شهر و روستا از زباله در اندیشه‌ی مدیران و مردم تأکید و تصریح کرد : مردم برای ترویج فرهنگ و نهادینه کردن بهداشت عمومی و زیباسازی محیط همکاری لازم را به خرج دهند.

سرپرست استانداری گیلان
دولت و ملت همدلی و همزبانی