دوشنبه 1 مهر 1398

استاندار گیلان از چند طرح اشتغال روستایی بازدید کرد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/05/18 15:13 بازدید: 559

استاندار گیلان از چند طرح اشتغال روستایی شهرستاان رشت بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان صبح امروز دکترمصطفی سالاری به همراه چند تن از معاونین خود و مدیران دستگاه های اجرایی از طرح های اشتغالزایی روستایی شهرستان رشت بازدید کرد.

وی در حاشیه این بازدید به خبرنگاران گفت:سهمیه استان گیلان در حوزه اشتغال روستایی 300میلیارد تومان است که تاکنون50میلیارد تومان آن پرداخت شده و مابقی در مرحله موافقت اصولی قرار دارد.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه بخش اعظم موافقت اصولی به انجام رسیده و به زودی به بانکها معرفی می شود،اظهار امیدواری کرد که تا پایان شهریورماه امسال علاوه بر جذب 300میلیارد تومان، رقم دیگری معادل250میلیارد ریال دیگر را نیز جذب کنیم.

دکتر سالاری تصریح کرد: به علت تنوع در طرح های معرفی شده برای اشتغال روستایی گیلان و اهمیت آن در توسعه پایدار جوامع محلی ، وعده پرداخت 300میلیارد تومان دیگر از محل اعتبارات ملی را نیز اخذ کرده ایم.

استاندار گیلان با اشاره به عناوین طرح های مورد بازدید در روز جاری اعم از مزرعه پرورش قارچ،زمین چمن مصنوعی،تولیدی پوشاک،کارگاه قالی بافی،استخر پرورش ماهیان خاویاری و نیز تولیدی کالای خواب تصریح کرد: تمامی این طرح ها به عنوان نیاز استان جایگاه ویژه ای در بالا بردن سهم اشتغال و نیز توسعه مناطق روستایی دارد لذا باید در جهت جذب اعتبارات بیشتر برای گسترش آن تلاش کرد.

استاندار گیلان
دولت و ملت همدلی و همزبانی