دوشنبه 1 مهر 1398

امکان بهره گیری دانشجویان دانشگاه گیلان از داشته های علمی کشور فراهم شد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/12/21 13:02 بازدید: 671

وزیر علوم،تحقیقات و فناوری:اتصال دانشگاه گیلان به شبکه علمی کشور زمینه استفاده وسیع تر از داشته های علمی موجود در کشور را برای این دانشگاه میسر می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛منصور غلامی در حاشیه مراسم اتصال دانشگاه گیلان به شبکه علمی کشور با اشاره به اهمیت فناوری های پیوسته و یکنواخت جهت ارتقاء دانشگاه ها در کشور اظهار کرد: مرکز اتصال داده های دانشگاه گیلان علاوه بر تامین شبکه اینترنتی برای دانشگاه و پایگاه علمی زمینه مناسب جهت استفاده دانشگاه از منابع علمی سایر مراکز و دانشگاه های دیگر کشور است.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه گیلان یکی از مهمترین دانشگاه های گیلان است ادامه داد: این اتصال زمینه هم افزایی طرح کلی شبکه علمی کشور و استفاده وسیع تر از  داشته های علمی کشور را برای دانشگاه میسر می کند.

غلامی با بیان اینکه اکثر دانشگاه های بزرگ به شبکه علمی وصل می شوند افزود: زیرساخت و مرکزیت شبکه علمی کشور سازمان سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: اتصال واحدهای پراکنده منبع اطلاعات و داده های علمی به یکدیگر منجر به صرفه جویی در هزینه های تامین منابع و دسترسی به استفاده از منابع در سطح وسیع تر می شود.

غلامی در پایان خاطر نشان کرد: شبکه علمی یک پشتیبان علمی برای دانشگاه ها است که همه دانشگاه ها به تدریج وصل می شوند.

استاندار گیلان
دولت و ملت همدلی و همزبانی