یکشنبه 28 مهر 1398
سرپرست استانداری گیلان در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی :

محتوای سند آمایش ، مبنای فعالیت های حوزه های اقتصادی قرار گیرد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/04/16 22:01 بازدید: 426

سرپرست استانداری گیلان با اشاره به اینکه گیلان استانی پیشتاز در تهیه سند آمایش سرزمین بوده است ،تاکید کرد: باید از محتوای این سند و بانک اطلاعاتی به خوبی بهره مند شد و آن را مبنای فعالیت ها قرار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان عصر امروز نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی به ریاست سرپرست استانداری گیلان و با حضور فعالان حوزه تولید ، صنعت و کشاورزی برگزار شد.

در این نشست دکتر ارسلان زارع با بیان اینکه فعالان بخش خصوصی عرصه های تولید ، صادرات و خدمات رکن اساسی توسعه استان محسوب می شوند،تصریح کرد: مدیران دستگاه های اجرایی از فعالان همه ی بخش های اقتصادی اعم از صنعت، کشاورزی، تجارت و بازرگانی حمایت و پشتیبانی کنند و در تسهیل امورات آنان بیش از پیش کوشا باشند .

زارع افزود: علاوه بر اولویت های گذشته صنعت استان، می توان با سرمایه گذاری در بخش انرژی های تجدید پذیر و نو به عنوان اولویتی مهم برای استانمان حسب ضرورت توجه بیشتری به حفظ محیط زیست کرد و در راستای توسعه پایدار استان گام برداشت.

سرپرست استانداری گیلان بر لزوم تهیه و تدوین بانک اطلاعاتی زمین در استان در جهت سهولت بخشی به فرایند سرمایه گذاری های بخش خصوصی در استان تاکید کرد و یادآور شد: ارائه اطلاعات دقیق از اراضی موجود و مناسب فعالیت های اقتصادی در استان و کاربری آن ها می تواند بخشی از انتظارت علاقمندان به سرمایه گذاری در استان را برآورده نماید.

دکتر زارع در پایان با تشکر و تقدیر از تولیدکنندگان و صادرکنندگان گیلان،از آنها خواست تا باوجود مشکلات پدیده آمده اقتصادی پیرو تحریم های ظالمانه آمریکایی ها، مقاومت کرده و با حمیت همیشگی در راستای منافع ملی بیش از پیش کوشا و موثر باشند.

استاندار گیلان
دولت و ملت همدلی و همزبانی