یکشنبه 28 مهر 1398

استاندار در نشست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت : ارتقاء سیستم‌های نرم افزاری گمرک در کاهش پدیده‌ی شوم قاچاق بسیار موثر است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1394/10/19 15:04 بازدید: 701

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر محمدعلی نجفی در این نشست ارتقاء سیستم‌های نرم افزاری را در کاهش پدیده‌ی شوم قاچاق بسیار موثر دانست و خاطر نشان کرد : امروزه تحرک خوبی در گمرک کشور در بحث هوشمندسازی و سیستمی کردن فعالیت ها  صورت گرفته که در آینده از مشکلات موجود در مرزها کم خواهد کرد.

استاندار گیلان با تأکید بر ارتقاء کیفیت کالاهای داخلی خاطر نشان کرد :  گاهی اوقات کیفیت کالاها باعث می‌شود مردم به استفاده از کالاهای خارجی  روی بیاورند و در این خصوص سازمان صنعت، اتاق بازرگانی و جهاد کشاورزی درخصوص بهبود کیفیت کالاهای داخلی دقت بیشتری به خرج دهند.

دکتر نجفی تأکید کرد : هر وقت مردم احساس کنند که با شرایط مساوی با کالاهای خارجی کالایی در داخل تولید می‌شود قطعاً نسبت به خرید جنس داخلی رغبت بیشتری خواهند داشت.

استاندار گیلان با اشاره به گزارشات دستگاه های امنیتی ،نظارتی و اجرایی مبنی بر عدم وجود هرگونه  شبکه و باند قاچاق کالا ی سازمان یافته گفت : به رغم اینکه باند قاچاق سازمان یافته در استان نداریم اما باید با هرگونه مظاهر علنی قاچاق کالا برخورد جدی شود و ما را از نظارت دقیق غافل نکند.

دکتر نجفی افزود : همچنین سازمان صنعت ،معدن وتجارت استان نیز موظف است نسبت به اجرای طرح کد رهگیری کالاهای وارداتی با بهره گیری از ظرفیت  اتحادیه ها ،اصناف وسازمانهای مردم نهاد برای جلوگیری از عرضه کالای قاچاق اقدام کند .

نماینده عالی دولت در گیلان افزود : نقش آموزش از طریق رسانه‌ها و صدا و سیما در کاهش گرایش به سمت کالاهای قاچاق بسیار موثر است.

استاندار گیلان
دولت و ملت همدلی و همزبانی