پنجشنبه 31 مرداد 1398

مشاور وزیر کشور: مادران شهدا زندگی را در مسیر الهی معنا بخشیدند

نسخه چاپی ایجاد : ‎1395/02/12 15:15 بازدید: 567

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده گفت : مادران شهدا ، زندگی در مسیر الهی و با سربلندی و افتخارآفرینی را معنای دیگری بخشیدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان دکتر فهیمه فرهمندپور روز یکشنبه در دومین روز برگزاری کنگره ملی هشت هزار شهید استان گیلان و در اجلاسیه بانوان این کنگره افزود: مادران شهدا با افتخار زندگی می کنند و بلندای عزت آنها، زندگی مادی را به حقارت کشاند و به انتظار و وارستگی، معنا بخشید.

وی خاطرنشان کرد: واژه جنگ، قشنگ نیست ولی وقتی به جهاد و دفاع مقدس تبدیل می شود؛ معنای زیبایی می گیرد.

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده اظهار داشت: امروز نیز فرزندان کشور به عنوان مدافعان حرم با نبرد در خارج از خاک ایران اسلامی، از مرزهای اعتقادی دفاع می کنند و خانواده های آنها، افتخارآفرینان کشور هستند.

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده به دیدار خود با مادران شهیدان مدافع حرم در گیلان اشاره کرد و گفت: این مادران عشق را به خوبی برای فرندانشان معنا کرده‌اند و زندگی حقیقی را به فرزندان خود نشان داده‌اند.

وی با بیان اینکه مادران شهدای مدافع حرم فرزندان‌شان را در مسیر دفاع از ارزش‌های انقلاب پرورش داده‌اند، خاطرنشان کرد: واژه جنگ وقتی تبدیل به جهاد می‌شود برای مادران مقدس است و کشتن و کشته شدن که هر دو معنای تلخی دارد وقتی در لباس رزم و جهاد قرار می‌گیرد ارزشمند می‌شود.

دکتر فرهمندپور در پایان با بیان اینکه زنان امروز با تاسی و دفاع از آرمان‌ها گام بر می‌دارند،گفت: ما تربیت شده تاریخی هستیم که در آن یک روزی فاطمه زهرا(س) می‌خروشد و امیرالمومنین(ع) سکوت می‌کند.

وی  با بیان اینکه بنای زندگی از نوع واقعی سراسر مجاهدت و تلاش است، اضافه کرد: مادران شهید و زنان رزمنده ما این گونه زندگی را برای فرزندان خود معنا کرده‌اند و فرزندان خود را به رستگاری هدایت کردند.

در ادامه این اجلاسیه، سردار مرتضی قربانی رئیس سازمان موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نیز با اشاره به نقش بانوان در انقلاب اسلامی گفت: در کشور، هشت هزار و سه شهید زن و در گیلان 33 شهید زن تقدیم انقلاب اسلامی شده است.

وی ادامه داد: گیلان در دفاع مقدس، سرآمد بود و مردم این استان، نقش مهمی در دفاع مقدس داشتند.
وی با اشاره به ظهور صحنه های جدیدی از نبرد با دشمنان ملت ایران، بر ضرورت هوشیاری آحاد ملت و دفاع از ارزش های متعالی اسلام تاکید کرد.

در اجلاسیه بانوان کنگره هشت هزار شهید استان گیلان، از نقاشی پنج مادر سه شهید شامل شهدای جنیدی، اسماعیلیان، یوسفی، ادیبی مهذب و صیقلی و از هشت حلقه فیلم مستند پنج دقیقه ای مادران شهید استان گیلان با حضور فرهمندپور مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده رونمایی شد.

اولین کنگره هشت هزار شهید گیلان، عصر دیروز (شنبه) با افتتاح اجلاسیه شهدای فرهنگی استان و با سخنرانی علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در رشت آغاز شد. در طول برگزاری کنگره هشت هزار شهید گیلان، طی چهار روز، چهار اجلاسیه شهدای فرهنگی، اجلاسیه بانوان، اجلاسیه نقش رزمندگان و ایثارگران و در نهایت اجلاسیه اصلی با سخنرانی آیت الله نوری همدانی برگزار می شود. 

سرپرست استانداری گیلان
دولت و ملت همدلی و همزبانی