سه شنبه 31 اردیبهشت 1398
سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان:

با رویکرد جدید برای اوقات فراغت دانش آموزان برنامه‌ریزی شود

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/03/24 12:56 بازدید: 744

سرپرست اداره کل امور اجتماعی فرهنگی استانداری گیلان گفت: با رویکرد جدید برای اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان برنامه‌ریزی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ مونا ابروفراخ در جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان با آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان افزود: به منظور بهره‌گیری از اوقات فراغت دانش آموزان باید با نگاهی نوآورانه فرزندانما‌ن را به مسیری صحیح و آموزنده هدایت کنیم.

وی بر لزوم توجه جدی به آسیب‌های ناشی از فضای مجازی تأکید و خاطر نشان کرد: علی‌رغم کارکردهای مثبت فضای مجازی، مخاطره‌هایی وجود دارد که باید تلاش کنیم آن را کاهش دهیم.

سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بر ضرورت تمرکز بیشتر بر سکونتگاه‌های غیررسمی و بخش‌های حاشیه‌نشین و روستاها تأکید کرد و اظهار داشت: ایجاد فضاهای امن برای نوجوانان و جوانان در اوقات فراغت بسیار ضروری است.

ابروفراخ گفت: باتوجه به تأکید استاندار گیلان درخصوص بهره‌مندی از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد تمامی دستگاه‌های اجرایی باید همکاری و تعامل لازم را بکار گیرند.

وی به فرصت‌های موجود در مسکن مهر رشت باتوجه حجم جمعیتی بالای این شهرک اشاره و خاطر نشان کرد: با برنامه ریزی مدون و کارهای فرهنگی بویژه تأسیس پایگاه‌های اجتماعی می‌توانیم از آسیب‌های موجود بکاهیم.

در این جلسه تعدادی از دستگاه‌های اجرایی به ارائه برنامه‌‌‌های پیش‌بینی شده برای اوقات فراغت ایام تابستان پراختند.

استاندار گیلان
دولت و ملت همدلی و همزبانی