یکشنبه 28 مهر 1398

تائید صلاحیت 335 داوطلب نمایندگی مجلس در گیلان

نسخه چاپی ایجاد : ‎1394/10/15 13:03 بازدید: 3675

صلاحیت 94 درصد داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در هیأت‌های اجرایی تائید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان، رئیس ستاد انتخابات استان گیلان گفت : صلاحیت 335 نفر معادل 94 درصد داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در هیأت‌های اجرایی گیلان تائید شد.

محمد احمدی پور با اشاره به رد صلاحیت 23 نفر در این هیأت‌ها گفت : نقص مدارک تحصیلی، دلیل رد بیش از یک سوم این افراد است.

وی گفت : علاوه بر افراد رد صلاحیت شده  9 نفر از داوطلبان نیز انصراف دادند.

رئیس ستاد انتخابات با بیان اینکه اعلام اسامی رد صلاحیت شدگان بصورت کتبی و محرمانه از سوی فرمانداران به داوطلبان اعلام می‌شود گفت : فرمانداران و هیئت‌های اجرائی طبق قانون موظفند دلایل رد صلاحیت را به داوطلبان اعلام کنند.

وی با بیان اینکه بررسی این صلاحیت‌ها قطعی نشده است و مراحل دیگری نیز دارد گفت : از رسانه‌ها می‌خواهم نسبت به ردج اسامی افراد رد صلاحیت شده اقدام نکنند چرا که جرم محسوب می‌شود و حق پیگیری قانونی توسط این افراد وجود دارد.

رئیس ستاد انتخابات افزود : در دوره‌ی گذشته حدود 28 درصد داوطلبان در هیأت های اجرایی رد شدند.

محمد احمدی پور افزود : براساس جدول زمان‌بندی برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ، مراتب رد صلاحیت به داوطلبان امروز توسط فرمانداران مراکز حوزه‌‌های انتخابیه اعلام شد.

محمد احمدی پور گفت : داوطلبان رد صلاحیت شده در صورت داشتن اعتراض  از تاریخ 16 تا 19 دی ماه فرصت دارند به هیأت نظارت استان که در فرمانداری رشت مستقر است مراجعه کنند و شکایت خود را تحویل دهند.

وی افزود : رسیدگی به شکایت داوطلبان رد صلاحیت شده توسط هیأت نظارت استان و اظهار نظر در خصوص صلاحیت کلیه‌ی داوطلبان پس از کسب نظر هیأت مرکزی نظارت و اعلام آن به فرماندار به مدت 7 روز از تاریخ 20 تا 26 دی ماه انجام می‌شود.

وی گفت : از تاریخ بیست هفت دی ماه تا شانزدهم بهمن ماه نیز مهلت دریافت شکایت از داوطلبین رد صلاحیت شده و اظهار نظر قطعی و نهایی شورای نگهبان درخصوص کلیه‌ی داوطلبان و اعلام آن به وزارت کشور است.

وی گفت : از هفدهم تا نوزدهم بهمن نیز شکایت داوطلبانی که در سیر مراحل قبلی تأیید شده اند اما شورای نگهبان نظر به رد صلاحیت آنان دارد انجام می‌شود و از تاریخ بیستم تا بیست و ششم بهمن نیز به شکایات این داوطلبان توسط شورای نگهبان رسیدگی می‌شود.

رئیس ستاد انتخابات گفت : بیست و هفتم بهمن ماه اعلام قطعی اسامی نامزدها به مراکز حوزه‌های انتخابیه توسط وزارت کشور انجام می‌گیرد.

استاندار گیلان
دولت و ملت همدلی و همزبانی